Portalas Autobanas

Neįtikėčiausios istorijos saugaus eismo klausimais

Vilniaus miesto interaktyvus žemėlapis ir vaizdo kameros

Efektyvią elektroninę pagalbos internetu priemonę „Vilniaus miesto vairuotojų informacinė sistema” plėtoja Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos”. Jau kelerius metus tobulėja interaktyvus Vilniaus miesto žemėlapis, internete realiu laiku galima stebėti padėtį pusšimtyje Vilniaus sankryžų.

Virtualus gidas Vilniaus gatvėmis dar skelbia ir visokias naujienas tekstu

Nors vaizdas iš intensyviausiose Vilniaus sankryžose pakabintų kamerų atnaujinamas tik kas minutę, tačiau, to pakanka, kad susidarytų įspūdis apie padėtį miesto gatvėse. Kameros pakabintos virš transporto arterijų – Ukmergės, Geležinio vilko, Ozo gatvių bei Savanorių prospekto sankryžų. Čia pat galima stebėti Laisvės prospekto, Kareivių, Žirmūnų, Vilkpėdės ir kitų didesnių Vilniaus gatvių sankryžas. Daugelyje jų pastatyta po keletą vaizdo kamerų, todėl yra daugiau galimybių susidaryti pilnesnį vaizdą. Maža to – vaizdo kameros skirtingose miesto vietose naudingos ir masina smalsuolius, pavyzdžiui -stebinčius, kaip per Vilnių slenka audros debesys, ar planuojančius nukakti į vieną ar kitą rajoną.

Tiesioginis vaizdas iš Vilniaus sankryžų, iš tiesų, papildo interaktyvų Vilniaus miesto žemėlapį, kuris įmontuotas atskiroje tinklapio http://www.sviesoforai.lt sekcijoje. Tame žemėlapyje pažymėtos visos plytos, šiuo metu vykdomi gatvių remonto darbai ir uždaryti ruožai ar atkarpos, kuriose ribojamas eismas. Maža to – rytinių bei vakarinių transporto spūsčių metu žemėlapyje šviesoforo spalvomis – nuo raudonos iki žalios – žymimas gatvių apkrovimas bei transporto srautų pralaidumas. Atsitikus eismo įvykiui, ar susiformavus grūsčiai, žemėlapyje nedelsiant atsiranda atitinkamass ženkliukas ir vairuotojas mato, kad tuo keliu geriau kurį laiką nevažiuoti.

Reikia pažymėti, kad šitam interaktyviam Vilniaus žemėlapiui irgi yra ne mažiau, kaip keletas metų. Jis buvo nuolatos tobulinamas, tebėra dadirbinėjamas dabar ir yra panašus į kitus valdiškus interneto puslapius, kuriuose matyti puikių, naudingų, savalaikių ir inovatyvių idėjų užuomazgos!

Dar tinklapyje esama nukreipimų dėl automobilių parkavimo Vilniaus mieste (žemėlapyje pažymėtos vietinės rinkliavos zonos) bei nuoroda į elektroninio bilieto sistemą. Žemėlapio projektą įgyvendina viena didžiausių ir labiausiai patyrusių geografinių informacinių sistemų (GIS) programinę įrangą bei jos pagrindu sprendimus kuriančių įmonių Rytų ir Vidurio Europoje – „Hint – BALTIC”.

About these ads

Apie autobanas

Portalas saugaus eismo klausimais autobanas.lt

Parašykite komentarą

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Įveskite savo el. pašto adresą ir sekite šio blogo naujienas, bei gaukite pranešimą apie naują įrašą el. paštu.

Prisijunkite prie kitų 1,123 pasekėjų

2012 rugpjūčio mėn.
P A T K P Š S
« Lie   Rgs »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Twitter Updates

Sekti

Gaukite kiekvieną naują įrašą į savo dėžutę.

Prisijunkite prie kitų 1,123 pasekėjų